#1 2008-03-27 21:35:03

Aniashira

Administrator

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2008-03-19
Punktów :   
WWW

Wybór hodowcy

Przeglądając ogłoszenia musimy wiedzieć że nie każdy hodowca jest taki, dobry, jak się  wydaje czytając te ogłoszenia. Jest wielu ludzi, którzy niestety kupują szczeniaki u pseudo hodowców bo nie są poinformowani, nie znają się na tym, że źle robią, ponieważ kupują tanio psa ale nie maja pewności czy psiak jest zdrowy.

Ja kupując Ajke również nie była uświadomiona hodowla to hodowla. czytałam ogłoszenia i dzwoniła po wszystkich hodowlach i się pytałam o szczeniaki. Na moje szczęście szczeniaków już nie było i w trafiłam na jednorazową hodowlę ale po zdrowych rodzicach i od bardzo miłych ludzi. wszystko mi powiedzieli jak była pooglądać szczeniaki. Odkąd mam psa dużo czytam na temat Beagle i w ogóle na temat hodowców. teraz wiem, że lepiej dodać więcej pieniędzy i kupić rasowego psa a nie szczeniaka po rodowodowych rodzicach ale szczeniaki są bez metryk. taki hodowca nie ma u mnie zaufania.

  Słyszałam od wielu osób że taki pseudo hodowca sprzedający szczeniaki po rodowodowych rodzicach i pytał się czy chcą metrykę czy nie? Jeśli chcą to szczeniak będzie droższy a jeśli nie to będzie taniej. Ludzi chcą zaoszczędzić pieniądze i kupują taniej a potem wydaja pieniądze na weterynarza, bo z psem coś się dzieje. Nie zawsze tak jest. Są ludzie którzy mają psa bez rodowodu i są zdrowe. Wielu ludzi też myśli że jak z rodowodem to trzeba na wystawy jeździć a to nie prawda. przyznaję się tez tak kiedyś myślałam ale teraz wiem, że nie trzeba jedynie składkę członkowską trzeba płacić co roku.

  Każdy dobry hodowca będzie zadawać pytanie, ponieważ nie sprzeda szczeniaka byle komu. Zależy mu aby jego podopieczny w trafił w dobre ręce.

Będąc u hodowcy słuchaj co on mówi. Dobry hodowca sprzedając szczeniaka zachwala jego zalety a nie krytykuje szczeniaki innych hodowców albo ich samych. Dużo mówi o temperamencie szczeniaka. Nie wierzmy  jednak jego słowom zbyt pochopnie i starajmy się sam ocenić temperament rodziców szczeniaka, którego zamierzamy wybrać.

Jeśli nie potrafimy wybrać szczeniaka to mówimy hodowcy jakiego byśmy chcieli, ile czasu jesteśmy mu wstanie poświęcić, czy jesteśmy doświadczeni w wychowywaniu psa ( to jest potrzebne bo psy s a strachliwe, dominujące i czy my sobie z którymś z nich poradzimy).

  Pamiętajmy że kupując szczeniaka, niejako kupujemy także hodowcę. Zadajmy więc sobie parę pytań: Czy więc jest to osoba, do której chcemy się zwrócić z pytaniami? Czy nie będziemy mieli oporów dzwoniąc do tej osoby z prośbą o radę?  Czy dostaliśmy wszelkie instrukcje dotyczące opieki i pielęgnacji szczeniaka? Czy psy były badane przez weterynarza? Czy mają świadectwa zdrowia? Jakiego rodzaju gwarancje oferuje hodowca? Czy dokładnie przeczytaliśmy kontrakt?


http://i152.photobucket.com/albums/s161/Ania-shira/forum/Untitled1jpgajka-1.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs Suites & apartments Fderik